správa nemovitostí

pouze silný může být stabilní a levný

Šmejdy v energetice je třeba zastavit.- ministryně představila opatření

17 Duben, 2019 - 10:00 -- ZEN

Převzatý článek z novinky.cz.

Dosluhující ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) ve čtvrtek 11.4.2019 představila opatření, která mají občany ochránit před takzvanými energetickými šmejdy, tedy agresivními podomními prodejci energií.

Smlouvy by od příštího roku nemělo být možné uzavírat na dobu delší než tři roky. Zákazníci by také nově měli mít možnost vypovědět smlouvu na dobu určitou s automatickým prodloužením závazku kdykoli do 15. dne před uplynutím sjednané doby. Lidé rovněž budou mít právo bezplatně a bez sankce vypovědět smlouvu, pokud prokážou, že přestali odběrné místo užívat nebo nárok vznikl jiné fyzické či právnické osobě.

Číst celý článek - ZDE


Související článek: Změna dodavatele může skončit exekucí

Někteří lidé si při změně dodavatele energií neuvědomují nebo zapomínají, že musí uhradit i závazky, tedy doplatky či smluvní pokuty vyplývající z původní smlouvy. Pokud tak neučiní, může jim hrozit až exekuce. 

„Pro někoho to může být začátek dluhové spirály, která mu zničí život.

Odborníci doporučují, aby lidé, kteří chtějí změnit dodavatele, neposuzovali jen cenu za samotnou komoditu, ale ve výběru hodnotili také platby za doprovodné služby. Měli by si i ověřit, jaké jsou smluvní podmínky a jestli jim ze vztahu nevznikají další závazky. Aby pro několik ušetřených desetikorun za měsíční spotřebu nemuseli platit nějaké poplatky a neriskovali vysoké pokuty.

Číst související článek - ZDE