správa nemovitostí

pouze silný může být stabilní a levný

Aktuality

GDPR - "není proč být papežštější než papež", nařízením EU se naopak agenda výrazně zjednodušuje

31 Červenec, 2018 - 00:07 -- ZEN
Jak se dotýká GDPR správy bytových domů? Navzdory všeobecným fámám, při jeho efektivním uplatnění, spíše agendu zjednodušuje. Zejména odpadá dříve vyžadované "štosování" souhlasů se zpracováním osobních údajů každého jednotlivce. Nyní stačí pouze uživatele domů informovat, jaké osobní údaje se evidují, proč a jaká mají práva. Toto ale platí i pro řadu dalších organizací, jako jsou sportovní kluby, organizátoři příměstských táborů, ale i školská zařízení. Výstižný příklad naleznete v závěru článku.

Bydlení v Česku? Ceny jsou na maximu a dál rostou. Hrozí sociální problémy. (VIDEO)

2 Srpen, 2019 - 09:44 -- ZEN
Nové bydlení je v ČR nedosažitelné pro stále víc zájemců. Ceny bytů v novostavbách rostou. Mnohé sociální skupiny si tak vlastní bydlení už nemohou dovolit a míří do pronájmů. Ten hledají těžko, bytů je málo a zdražují. ČR se i tak přibližuje zemím jako je Německo, Švýcarsko a Rakousko, kde je podíl nájemního bydlení vyšší než bydlení vlastní. Podle analýzy ČSÚ z dubna 2019 žije ve vlastní domácnosti téměř 80 % Čechů. Například v Německu žije ve vlastním zhruba 50 % lidí.

Každý desátý dům na trhu je riziko, na opravy se vydávají i statisíce korun

13 Červen, 2019 - 11:50 -- ZEN
Podle specializovaných inspektorů má zhruba každá desátá nemovitost nabízená na trhu vážné skryté vady, které už vyžadují nákladnější investici v řádu statisíců. „Vyplývá to z několika tisíc posudků, které už jsme dělali. Jde o statiku, špatné krovy nebo vzlínající vlhkost,“

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Aktuality