správa nemovitostí

pouze silný může být stabilní a levný

Aktuality

Bydlení v Česku? Ceny jsou na maximu a dál rostou. Hrozí sociální problémy. (VIDEO)

2 Srpen, 2019 - 09:44 -- ZEN
Nové bydlení je v ČR nedosažitelné pro stále víc zájemců. Ceny bytů v novostavbách rostou. Mnohé sociální skupiny si tak vlastní bydlení už nemohou dovolit a míří do pronájmů. Ten hledají těžko, bytů je málo a zdražují. ČR se i tak přibližuje zemím jako je Německo, Švýcarsko a Rakousko, kde je podíl nájemního bydlení vyšší než bydlení vlastní. Podle analýzy ČSÚ z dubna 2019 žije ve vlastní domácnosti téměř 80 % Čechů. Například v Německu žije ve vlastním zhruba 50 % lidí.

Každý desátý dům na trhu je riziko, na opravy se vydávají i statisíce korun

13 Červen, 2019 - 11:50 -- ZEN
Podle specializovaných inspektorů má zhruba každá desátá nemovitost nabízená na trhu vážné skryté vady, které už vyžadují nákladnější investici v řádu statisíců. „Vyplývá to z několika tisíc posudků, které už jsme dělali. Jde o statiku, špatné krovy nebo vzlínající vlhkost,“

ÚSTAVNÍ STÍŽNOST na regulované ceny el. energie pro rok 2019 podána

11 Červen, 2019 - 08:14 -- ZEN
INSTITUT ALENY VITÁSKOVÉ z.s. (IAV) předložil poslancům a senátorům počátkem letošního roku podnět k podání Ústavní stížnosti na regulované ceny elektrické energie, které ve svém ceníku pro rok 2019 vydal Energetický regulační úřad. Jedná se o povinnou platbu pro spotřebitele elektrické energie, která tvoří u domácností cca 50 % z celkové ceny

Sociální byty - Vídeň má v této otázce již stoletou tradici

22 Květen, 2019 - 14:42 -- ZEN
Článek Marka Kerlese na portálu info.cz "Socialismus v demokracii? Rakousko slaví stoleté výročí sociálního projektu Rudá Vídeň" o tom, jak již krátce po první světové válce ve Vídni vyřešili bydlení pro obyvatele, kteří byli nuceni, se bez prostředků přesídlit z různých koutů předválečného Rakousko - Uherska na území Rakouska současného. Článek o tom jak tehdy vytvořený koncept přežil až do současnosti a je stále aktuální.

Proč se budou zvedat ceny energií podle Ivany Vitáskové - VIDEO

17 Duben, 2019 - 10:51 -- ZEN
Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, kterou Vrchní soud v Olomouci zprostil obžaloby ve věci podvodů se solárními elektrárnami, poskytla dne 21.1.2019 besedu o tom, proč a kdo proti ní neúspěšně vedl žalobu a o tom, proč se po jejím odchodu z ERÚ budou zvedat ceny energií. "Posláním ERÚ je chránit běžného spotřebitele. Jeho posláním není vytvářet výhodné podmínky pro podnikatele s energiemi. Za mého předsednictví, ti samí, kteří vymysleli fotovoltaiky, na další jejich projekt Biometan již nedostali ani korunu. Takto jsme ušetřili každému občanovi ČR včetně dětí cca 3.500 Kč ročně. A právě těm jsem vadila nejvíce. Kdo sedí nově v radě ERÚ po mém odchodu. Právě tito lidé."

Šmejdy v energetice je třeba zastavit.- ministryně představila opatření

17 Duben, 2019 - 10:00 -- ZEN
Vymezujeme se vůči podomním aukcím energií od přeprodejců, trikům s dárky, to jsou ty známé žárovky tzv. zdarma, či vůči nepřiměřeným sankcím při odstoupení od smlouvy. O tom, že jde o skutečný problém, svědčí statistiky Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a České obchodní inspekce (ČOI). Ta získala loni 147 podnětů od občanů, z nichž bylo 110 oprávněných. ERÚ v současnosti řeší tisíce pochybení. V jediném správním řízení s rekordní pokutou čtyř milionů korun prokázal jen jedné společnosti přes tisíc přestupků.

Stránky